Овочі-Ягоди-Сад

Японські гібриди пекінської капусти не вибагливі до умов вирощування, - досвід СТОВ «Троянда»

Гібриди пекінської капусти Юкі F1, Річі F1, Кісекі F1, Табалуга F1 від компанії SAKATA добре зарекомендували себе в В СТОВ «Троянда».

Про це йдеться в журналі “Плантатор”.

Власник СТОВ «Троянда» Михайло Оріщенко, розповідаючи про досвід випробування японських гібридів, зауважив, що вони врожайні, лежкі, не вибагливі до умов вирощування. Особливо сподобався товарний вигляд –– колір листя зовні й всередині більш насичений та апетитний, ніж у гібридів іншої селекції.

У «Троянді» пекінську капусту вирощують через касетну розсаду, висіваючи її в середині липня. Через місяць (але не пізніше 15-го серпня) висаджують на постійне місце.

«Під цей вид капусти віддаємо 3 гектари. На розсаду висіваємо 200 тисяч насінин у касетах протягом тижня, –– уточнює Михайло Оріщенко. –– Дбаємо, поливаємо, а в першій половині серпня готову розсаду починаємо висаджувати у відкритий ґрунт, що теж у нас займає приблизно тиждень. Для посадки використовуємо два пристрої: грядоутворювач, який формує гряду 1,10 м завширшки, і розсадосадильну машину. Щільність посадки –– 65 тис. рослин на гектар».

За його словами, на відміну від інших гібридів, пекінська капуста від SAKATA є менш видовжена та має діжкоподібну форму. Для того, щоб вона мала форму, звичну для українського ринку, Михайло Оріщенко експериментує зі щільністю посадки. Так, було помічено, що за схемою 35 × 35 см головки заважують 4 кг, що забагато для кінцевого споживача. За інтервалу між рослинами 33 і 30 см між стрічками спареного рядка вага головок зменшується до 2,5–3 кг.

Нагадаємо, капуста чутливо реагує на нестачу мікроелементів.