Овочі-Ягоди-Сад

Український стартап запускає у Франції виробництво паперу з листя

Український стартап запускає у Франції виробництво паперу з листя

Українська компанія Releaf Paper розпочав співпрацю у виробництві упаковки для брендів з L’Oreal, Chanel, Weleda, Kiehl’s, Schneider Electric і Samsung. А до кінця 2024 року планує запустити завод потужністю переробки 10 тис. тонн сировини на рік. 

Про це повідомляє Foodbev media.

Олександр Соболенко, генеральний директор та співзасновник компанії Releaf Paper розповів, що компанія є першим у світі виробником паперу з опалого листя. Вона переробляє листя та інші зелені відходи, зібрані міськими комунальними службами з вулиць, на целюлозу та папір для пакувальної промисловості. Тим самим запобігає вирубці лісів, скорочує викиди вуглецю та допомагає містам утилізувати сезонні зелені відходи.

На початку була технологія вилучення волокон із листя, яку винайшов нинішній співзасновник Releaf та технічний директор Валентин Фречка. П’ять років тому, будучи 16-річним студентом, він винайшов революційний і унікальний метод виробництва целюлози. Після двох років випробувань, а також за допомогою WWF, технологію нарешті було завершено. 

Сировину компанія забирає у комунальних служб, які збирають листя з вулиць. Зазвичай це суміш листя різних рослин і порід дерев разом з травою і дрібними гілками. Технологія Releaf дозволяє переробляти все це.

Після очищення та миття листя його переробляють на целюлозний наповнювач (сировина для виготовлення паперу). Виробництва паперу виконує для Releaf фабрика за контрактом. З целюлозного наповнювача також можна виробляти упаковку для формування. 

На даний момент Releaf зосереджена на виробництві паперових пакетів, які також можна використовувати для харчової промисловості та виробництва напоїв. Компанія почала співпрацю з L’Oreal, Chanel, Weleda, Kiehl’s, Schneider Electric і Samsung.

У червні стартап представив нову модель матеріалу під назвою Releaf Paper 2.0. Він складається з листя та макулатури, має значно покращені механічні властивості та дуже естетичну поверхню.

«Наше головне завдання зараз – запустити у Франції целюлозний завод потужністю 10 тис. тонн сировини на рік. Він має запрацювати до кінця 2024 року. Після цього ми плануємо придбати щонайменше три інші заводи в Європі протягом наступних п’яти років. Наразі єдиним нашим інвестором є Європейська Комісія, але пізніше цього року ми залучимо більше провідних інвесторів», – зазначив Олександр Соболенко.

Окрім Європи, Releaf Paper зацікавлена в розміщенні заводів у Північній Америці, Японії та Південній Кореї.

Читайте також: При обрізуванні саду отримують до 3 т/га гілок