Овочі-Ягоди-Сад

Садівникам-початківцям не вистачає доступної інформації про захист

Садівникам-початківцям не вистачає доступної інформації про захист

Садівникам-початківцям не вистачає доступної інформації про захист рослин, препарати, їх комбінації та чіткі терміни внесення.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів фермер-початківець Олександр Архелюк з Дністровського району Чернівецької області.

Господарство Олександра займає 5 га:  2 га яблуні сортів Фуджі, Голден, Флорина, Чемпіон, Лігольд і Джонаголд, 70 соток груші, здебільшого сорту Ноябрьська, але є також Киргизька та Талгарська красуня. З кісточкових — слива (Імператриця, Чачакська рання), також є 210 дерев черешні Кордія та Крупноплідна, 20 соток абрикоси.

«Хімія в школі далеко не в усіх була на відмінно, – розповів фермер. – Хотілося б більше знати про те, що нового зараз випускають із засобів захисту, назв багато, а розібратися складно. Як комбінувати різні препарати, коли вносити. Не просто у «період вегетації», як пишуть, а конкретні строки та за яких температур. Мене більше турбує тема кісточкових. Абрикоса часто пропадає від моніліозів, черешня — від кокомікозу, бо щось трошечки неправильно зробив. Хоча і сорти хороші беремо, і воду даємо, і в саду з ранку до вечора, а результат не завжди радує. Так один рік, другий, та деякі фермери покидають справу, хоча більшість не здається. Не хочеться відставати, бо в нас і так вже садівництво відстає на 30−40 років від Європи. Хоча того смаку, що у нас земля дає, навіть в Італії знайти складно».

Читайте також: Урожай персика отримали завдяки оптимальній системі захисту