Овочі-Ягоди-Сад

Біоінсектициди утворюють кристали в організмі шкідників саду

Біоінсектициди утворюють кристали в організмі шкідників саду

В ІМВ НАНУ розроблені нові біопрепарати на основі живих мікроорганізмів бацил і псевдомонад та продуктів їх метаболізму для захисту саду від широкого спектру фітопатогенів – шкідників, комах, грибів і бактерій.

Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповіла Людмила Білявська, докторка біологічних наук, завідувачка відділу загальної та ґрунтової мікробіології Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України.

Сьогодні істотно змінюються вимоги до біотехнологічних продуктів, які повинні відповідати викликам сучасного органічного садівництва, пояснює вона. Розвиток змішаних інфекцій (бактеріо-міко-нематодозів), спричинених надмірним застосуванням хімікатів, в умовах глобальних змін клімату призводить до значних втрат урожаю та спонукає до пошуку нових біоагентів, захисних препаратів із широким діапазоном біологічної активності.

«У зв’язку з цим виникла необхідність у розробці нової стратегії створення біологічних препаратів, які повинні характеризуватися мультифункціональними характеристиками і проявляти різноспрямований позитивний вплив на рослини», – зазначила експертка.

Нові препарати поєднують фунгіцидну та інсектицидну дію – принцип їх роботи в тому, що вони проникають в організм шкідника, перетворюються на кристали та вбивають його.

Читайте також: Неродючий ґрунт часто є найкращим для винограду