Овочі-Ягоди-Сад

Коли краще застосовувати гербіциди на цибулі

Для меншої шкоди посівам цибулі, їх обробки гербіцидами слід проводити із суворим дотриманням рекомендацій виробників препаратів, а також після 2-3 днів сонячної погоди, за якої формується хороший восковий наліт на культурі.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«У сучасних умовах промислове вирощування цибулі без використання гербіцидів неможливе. Але поки що науковці не створили препаратів, які не впливають на цибулю, тому кожен гербіцид, спрямований проти дводольних бур’янів, може пригнічувати й розвиток цибулі, – зауважив представник з розвитку овочевих культур компанії «Байєр», кандидат біологічних наук Віктор Васін. – Звідки висновок: треба чітко дотримуватися рекомендацій виробників гербіцидів, а також проводити обробки тоді, коли на листках цибулі сформувався хороший восковий наліт (зазвичай це відбувається після 2–3 днів сонячної сухої погоди без опадів)».  

Культивування цибулі без гербіцидів теж можливе. Їх не застосовують за вирощування розсадної культури, а також в органічному виробництві, натомість проводять кілька просапувань, що значно збільшує собівартість.

«Розпушування ґрунту в міжряддях позитивно впливає на розвиток культури, оскільки забезпечує кращий доступ повітря до кореневої системи, а в періоди сильних опадів – дренаж надлишкової вологи», – додав спеціаліст.

Читайте також: Спеціаліст порадив як уникнути стрілкування на цибулі