Овочі-Ягоди-Сад

Канадські фермери покривають огірки їстівним спреєм

Канадські фермери покривають огірки їстівним спреєм

Стартап Apeel, підтримуваний Біллом Гейтсом, розробив їстівне покриття, що  розпорошується на продукти, щоб забезпечити додатковий рівень захисту та працює так само, як пластик, але не впливає на навколишнє середовище, повідомляє Freethink.

Apeel уклав угоду зі своїм першим канадським партнером – Westmoreland Topline Farms. Нині ферма відправляє огірки зі їстівним напиленням у торгові компанії США та Канади. Очікують, що нове покриття скоротить використання пластику еквівалентно приблизно 8,5 млн. пластикових пляшок.

Покриття Apeel виготовленe з інгредієнтів, що містяться в шкірці, насінні та м’якоті рослин, які ми вже вживаємо в їжу, і являє собою 1- та 2-моногліцериди переважно пальмітинової кислоти (моногліцериди).

Моногліцериди були схвалені для харчового застосування відповідно до наукових процедур для використання як агента для обробки поверхні та/або текстуризатора збереження свіжості та продовження терміну придатності сільськогосподарських продуктів, таких як фрукти (ягоди, виноград, цитрусові, банани, манго, авокадо) та овочі (Огірки, бобові, коренеплоди). Моногліцериди утворюють тонкий їстівний фізичний бар’єр проти втрати вологи та окислення при нанесенні на поверхню.

За словами Apeel Sciences, природа метаболізму моногліцеридів поряд з наявною інформацією про генотоксичність та канцерогенність не викликає питань щодо їх безпеки. Крім того, абсорбція, перетравлення та метаболізм харчових жирів є загальноприйнятими науковими принципами та служать для забезпечення безпеки споживання моногліцеридів.

«Оскільки споживачі шукають прості способи купувати більш екологічно, відмова від одноразового пластику у відділі продуктів має сенс, – прокоментував Раві Джоллі, віце-президент Apeel з нових продуктів. – Унікальний захист на рослинній основі від Apeel зберігає огірки такими ж свіжими, як поліетиленова плівка, що призводить до меншої кількості харчових відходів та меншого забруднення пластиком».

Якщо технологія набуде широкого поширення, то вплине на зусилля зі скорочення забруднення пластиком, але до того часу споживачі можуть зробити свій внесок, вибираючи незапаковані продукти і плануючи з’їсти їх до того, як вони зіпсуються.

Нагадаємо, внаслідок поширення коронавірусу значно збільшився попит виробників овочів та фруктів на ПЕТ-упаковку.