Овочі-Ягоди-Сад

Фундук на підщепі ведмежого горіха вирощують без поливу

Фундук на підщепі ведмежого горіха вирощують без поливу

Недоліком кореневласних фундукових садів є значна залежність від поливу та родючості ґрунту, адже основна маса коренів розташована на глибині до 50 см. Вирощування фундука на підщепі ведмежого горіха дає змогу підтримувати високу продуктивність фундука, одночасно скорочуючи витрати на полив.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Для забезпечення всіх фізіологічних процесів, росту й розвитку, якості й кількості врожаю фундук потребує постійної водозабезпеченості протягом усього вегетаційного періоду. Оптимальна вологість ґрунту в цей період повинна бути в межах 60–70% від повної польової вологоємності. Для фундука волога є основним лімітаційним чинником, і в умовах недостатнього водозабезпечення кореневласний фундук не проявляє свої основні сортові характеристики», – зазначає Олексій Зеленько, кандидат сільськогосподарських наук, голова Кіровоградської обласної організації Української горіхової асоціації.

Автор додає, що крім цього, продуктивність фундукових садів знижується внаслідок щорічної кореневищної порослі, характерної для кореневласних фундуків, яка використовує ресурси живлення саду для власного зростання. У зв’язку з цим витрати на полив та щорічні операції з видалення кореневищної порослі в структурі основних витрат на утримання фундукового саду займають одне з основних місць.

Виходом з такої ситуації Олексій Зеленько вважає перехід вирощування фундука на підщепний матеріал. 

Як підщепу використовують деревоподібні ліщини, в основному ведмежий горіх Corylus columns L. Ведмежий горіх — листопадне дерево, зимостійке, засухостійке, добре переносить спеку. 

«У перші роки після садіння потребує поливу, надалі, коли корені досягнуть глибших горизонтів ґрунту, засухостійкість значно підвищується. Коренева система добре розвинута, у віці за 10 років досягає глибини декількох метрів», – зазначає автор.

За словами Олексія Зеленька, фундук на ведмежому горісі має постійну врожайність за вирощування без поливу. Фундук отримує вологу й елементи живлення з різних горизонтів ґрунту. Вплив ведмежого горіха на фундук проходить на фізіологічному рівні, генетична природа сорту при цьому не порушується.

Читайте також: В горіховій асоціації закликали висаджувати фундук схожих сортів