Овочі - Ягоди - Сад

У горіховій асоціації рекомендують фундук на підщепі ведмежого горіха

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
У горіховій асоціації рекомендують фундук на підщепі ведмежого горіха

Українська горіхова асоціація стверджує, що досвід експлуатації промислових садів в  країнах Балканського  півострова, зокрема в Сербії, створених на основі фундука на ведмежому горісі переконливо свідчать на більшу рентабельність ніж класичні сади, створені з кореневласного фундука.

Про це повідомляється на сайті асоціації.

Сади на підщепі ведмежого горіха більш врожайні та імунностійкі, вирощуються практично без поливу.Для вивчення досвіду вирощування саджанців фундука на ведмежому горісі, експлуатації промислових садів, їх продуктивності, догляду за ними в Республіці Сербія побувала робоча група Української горіхової асоціації.
Фахівці засвідчили, що в Сербії промислові сади мають середню врожайність 3,5 т/ га, максимальна – 5,5 т/ га. Основний промисловий сорт – Еніс, який входить в групу промислових сортів і в Франції. Сади відрізняються здоровим зовнішнім виглядом з хорошим щорічним приростом.


Сербський розсадник Ladjarevic 80  та ТОВ «Горіхові сади України» підписали  договір на централізовану поставку саджанців в Україну промислового сорту Еніс і запилювачів з групи сортів Тонди, Косфорду, Галле.


80% вартості саджанців може компенсуватися за рахунок державної програми підтримки садівництва.


Читайте також:Якість українського горіха виросла, але ціни впали

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями