Овочі-Ягоди-Сад

Черешні «Садів України» плодоносять з кінця травня до середини липня

Плодоношення 100 га черешневих садів агрофірми «Сади України», що в Дніпропетровської області, поділене на 10 періодів. У разі дощів, або інших факторів ризикують втратити лише 1/10 врожаю. Із конвеєром сортів також простіше організувати збирання врожаю.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Не буду говорити про конкретні сорти, їх близько 40, – розповів один із засновників господарства Володимир Шерстюк. – Найважливіше – ми налагодили конвеєр, щоб не перевантажувати жоден із періодів дозрівання. Прибрати за кілька днів площу в 10 га нереально. Ті сорти, які ми вирощуємо, не можна перетримувати. Максимум три-чотири дні. Тому конвеєр діє з кінця травня до середини липня».
У вологий рік черешні старих мелітопольських сортів страждають на розтріскування плодів.

«Щоб зібрати якийсь сорт, дається три-чотири дні, і весь цей час йдуть дощі, то вважайте, що він у вас «випав», – поділився Володимир Шерстюк. – Від таких випадковостей зміни клімату застрахуватися складно. Тому ми й робимо ставку на конвеєр. Умовно, якщо весь збір врожаю розбити на десять періодів, то з 100 га випаде тільки 10 га. Це, звичайно, вплине на рентабельність, але не катастрофічно».

Читайте також: Уманську черешню захищатиме протиградова сітка та плівка від дощу