Овочі-Ягоди-Сад

Виробництво черешні в Україні знижується

Марія Лакеєва
Аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва

У 2019 році Україна займала шосте місце за обсягом виробництва черешні у світі. Втім, протягом останніх двох років ситуація змінилася. Спостерігаються великі втрати в обсягах виробництва, що переважно було спровоковано несприятливими погодними умовами.

Про це під час Міжнародного практичного форуму «Інтенсивний сад» розповіла аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва.

«Суттєве зменшення врожаю відбулося через погоду. Влітку випала надмірна кількість опадів, зокрема, в Запорізькій області, що є основним регіоном по виробництву черешні, за червень-липень випадала 3-4-місячна норма дощів. І, якщо інші кісточкові можуть пережити таку кількість опадів, то черешня в такому разі починає розтріскуватися, що робить її непридатною для експорту та ускладнює реалізацію на внутрішньому ринку», – зазначає Марія Лакеєва.

Відтак, унаслідок сильних дощів виробники мали дуже короткі періоди часу для збирання врожаю й не всім вдавалося оперативно знайти робочу силу. Ба більше, навіть ті господарства, що готові були збирати ягоду, мали труднощі у вирішенні питання щодо того, яку черешню дійсно варто збирати, та як це зробити якісно.

виробництво черешні
Виробництво черешні в Україні та ціни

«Не зважаючи на те, що сезон був складним і черешні було менше, ніж у 2021 році, середня ціна на ягоду коливалася на рівні попереднього року. Погану черешню оптом можна було купити за 20 грн/кг, але були пропозиції й за 80-100 грн/кг. Ціна на черешню у роздріб сягала 200 грн/кг. Відтак, у сезон покупцям було складно знайти черешню потрібної якості, дешевшу 80 грн/кг. Вона була розтріскана або з проявами хвороб», – відзначає Марія Лакеєва.

Таким чином, протягом останніх років спостерігається тенденція зниження виробництва черешні в Україні.

Раніше ми повідомляли, Україна вирощує достатньо черешні для продовольчої безпеки держави.