Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Уманську черешню захищатиме протиградова сітка та плівка від дощу

Уманську черешню захищатиме протиградова сітка та плівка від дощу

«Уманська фруктова компанія», що на Черкащині зробила ставку на вирощування якісної черешні преміальної якості: смачних європейських сортів, крупних калібрів, транспортабельну. Для отримання якісної продукції встановлюють протиградові сітки, планують також встановити плівку від дощу, вдосконалюють систему запобігання приморозкам, що забезпечить стабільний врожай.

Про це в коментарі AgroTimes розповіла Оксана Гордій, керівник проєкту «Уманська фруктова компанія».

Підприємство має 17 га черешневого саду основних сортів Кордія, Регіна та Тамара на середньорослій підщепі. Схема садіння – 2м х 4м та 1,5м х 4м. 

Сад одразу планувався під накриття протиградовою сіткою та плівкою від дощу. Оскільки в Україні немає якісних бетонних стовпів для саду, їх закуповували в Італії.

«У садівництві велика конкуренція щодо яблук. Щодо черешні – є конкуренція з Мелітополем, – розповіла Оксана Гордій. – Але якісної черешні в Україні практично немає. Тому ми знайшли свою нішу. Вирощуємо європейські сорти, що дозволяє планувати експорт. Але в Україні наразі ринок якісної черешні вільний. Наша черешня дуже смачна, має гарний колір та добре транспортується. Також поки вдається отримувати крупні  ягоди, 30-36 мм, що забезпечує гарну ціну».

За словами керівника проєкту, після того, як побачать стабільну якість та задовільну кількість врожаю, будуть розширюватися.

«Нас цікавить якісна черешня, тому потрібно нарощувати площі одночасно з системою накриття та системою запобігання приморозкам, що забезпечить стабільний врожай», – наголосила Оксана Гордій.

В «Уманській фруктовій компанії» також вивчають можливість розширення лінійки вирощуваних культур.

Читайте також: «Уманська фруктова компанія» чотири ночі рятує черешні від приморозків

Журнали