Овочі-Ягоди-Сад

Чеканку винограду неможливо скопіювати з інших регіонів

Чеканку винограду неможливо скопіювати з інших регіонів

Зелені операції – обламування пагонів та чеканка верхівок, нормують відповідно до клімату місцевості, властивостей сортів та метеоситуації.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Сергій Микитенко, кандидат сільськогосподарських наук, консультант з виноградарства з Одеської області.

Він пояснив, що одна з основних зелених операцій, що регулює співвідношення між величиною врожаю і площею листкового апарату, є нормування кількості пагонів на кущах — обламування. Прийом оптимізує інтенсивність засвоєння листям із повітря вуглекислоти за рахунок встановлення раціонального співвідношення плодоносних і безплідних пагонів, при цьому слід враховувати коефіцієнти плодоносності, масу грон та інші властивості сорту. Другий важливий, але менш освоєний прийом — чеканка пагонів. Це видалення їх верхівок,метою є пригнітити вегетативний ріст куща та підсилити живлення його репродуктивних органів (грон і ягід у них), а також покращити визрівання пагонів та морозостійкість вічок. 

«Чеканка набуває особливого значення за загущених схем садіння (наприклад, 2 × 1 м) та за збирання врожаю комбайном», – сказав консультант.

Чеканка верхівок пагонів — радикальний прийом фітотехніки, та його неможливо повністю копіювати із інших виноградарських районів світу, вважає пан Микитенко. Застосовувати чеканку слід відповідно природно кліматичним умовам місцевості, біологічним властивостям сортів та щорічно коригувати за метеоситуацією. 

«Прагнення відшукати об’єктивні показники залежності між урожаєм і листковою поверхнею та встановити науково обґрунтовані критерії продуктивності листя — правильне і актуальне явище у сьогоднішній науці про виноград і потреба сучасного виробництва у застосуванні оптимальних досягнень цього напряму досліджень є негайною», — резюмував Сергій Микитенко.

Читайте також: В Інституті Таїрова дали поради з догляду винограду