Агрономія

Україна недоотримує до 60% урожаю пшениці через непродуктивне використання наявної вологи

За правильного менеджменту та ефективного використання агротехнологій Україна має дуже великий потенціал підвищення врожайності сільгоспкультур, зважаючи на різницю між середньою врожайністю в Україні та світовими рекордами.

Про це AgroTimes розповів директор з розвитку НВК «Квадрат» Сергій Полянчиков.

За його словами, на сьогодні світовий рекорд урожайності пшениці встановлено в Новій Зеландії на рівні 173,98 ц/га, тоді як середня її врожайність у країні становить 88,7 ц/га, а в Україні – всього 37,5 ц/га. По кукурудзі рекорд встановили в США на рівні 38,8 т/га за середньої врожайності по країні 12 т/га, тоді як в Україні цей показник становить 5,39 т/га.

«Україна становить інтерес в тому числі й для західних компаній, тому що порівняно з розвиненими сільськогосподарськими регіонами, наша держава ще має досить великий потенціал росту. Тобто чим ближче ми підіймаємося до генетичного потенціалу врожайності, тим менше у нас залишається резервів. Натомість в Україні ще є загальний резерв підвищення продуктивності сільгоспвиробництва», – зазначив Сергій Полянчиков.

Так, за різними прогнозами, Україна може вирощувати до 100 млн тонн зернових і до 30 млн тонн олійних культур.

Істотно підвищити врожайність українські сільгоспвиробники можуть уже зараз за рахунок збільшення коефіцієнту використання продуктивної вологи, який наразі в нашій країні один із найнижчих у Європі.

«Україна належить до зони, де на сьогодні недобір урожаю пшениці становить близько 60% лише через непродуктивне використання наявної вологи», – додав експерт.

Нагадаємо, пшеницю з урожайністю 95 ц/га зібрали на Кіровоградщині з ділянки зі збільшеною шириною міжряддя. А на Херсонщині кукурудза на зрошенні дала 12 т/га.