Агрономія

Пшеницю з урожайністю 95 ц/га зібрали на Кіровоградщині з ділянки зі збільшеною шириною міжряддя

Пшеницю з урожайністю 95 ц/га зібрали на Кіровоградщині з ділянки зі збільшеною шириною міжряддя

У господарстві «Володимирівське», що на Кіровоградщині, з експериментальної ділянки, де пшеницю посіяли по пару зі збільшеною до 38 см шириною міжряддя, зернову зібрали з урожайністю 95 ц/га, що у 2,5 раза перевищує середній показник по області (36,8 ц/га) і в цілому по Україні (38,8 ц/га).  

Про це AgroTimes розповів співвласник ТОВ «Володимирівське» Анатолій Григорчук (Кіровоградська обл.)

«Пшениця збільшила кущистість за рахунок того, що, по-перше, була посіяна по пару, а по-друге, вона краще використала продуктивну вологу», – зазначив фермер.

Схожий досвід має господарство і з кукурудзою. За словами Анатолія Григорчука, на тих ділянках, де GPS-навігація давала певні збої і ширина міжряддя збільшувалася з 70 до 90 см, урожайність була кращою.

«Знаю ще два приклади, коли сіють два рядки кукурудзи, а один пропускають, таким чином  збільшуючи ширину стикового міжряддя до 1,4 метра. Такі посіви за хороших умовах дають 60-80 ц/га кукурудзи, а в умовах посушливого року вони безумовно дають кращий результат, ніж посіви зі звичайним міжряддям 70 см», – розповів аграрій.

Нагадаємо, за словами Анатолія Григорчука, ефективно господарювати без даних про запаси продуктивної вологи в ґрунті стає неможливо.

Як повідомлялося, на Кіровоградщині кращий результат цього року показала кукурудза з ранніми строками сівби.