Агрономія

Найвищу врожайність пшениці в СВК «Родина» на Одещині отримали після гороху

Найвищу врожайність пшениці в СВК «Родина» на Одещині отримали після гороху
Сорт пшениці озимої Леммі має підвищену генетичну стійкість проти пошкоджень шкідниками та надзвичайно високі хлібопекарські якості зерна

У господарстві «Родина» на Одещині озиму пшеницю зібрали із середньою врожайністю 42,8 ц/га, при цьому мали показники і 30 ц/га, і 60 ц/га. Наприклад, пшениця, яку посіяли по гороху або по кукурудзі на зелений корм, дала найвищу врожайність, адже там рано звільнялися поля і була можливість накопичити вологу.

Про це розповів головний агроном СВК «Родина» Василь Небога в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«А найгірші показники ми отримали після соняшнику, особливо, де застосовували гербіцид Євролайтинг, що має сильну післядію на наступні культури. Та оскільки ми дотримуємося сівозміни, то й після соняшнику щось треба сіяти, бо лишати пар наразі економічно невигідно», – зазначає агроном.

Відтак пшениця у цій ситуації, за його словами, – єдиний можливий варіант, що дає хоч якийсь урожай, адже інші культури не витримують післядії Євролайтингу. Наприклад, ячмінь, за його словами, після такої технології взагалі не вродить.

«І те, що ми недоотримали по пшениці в тоннах, нам частково компенсує якість зерна, адже практично вся пшениця в нас другого класу, а деякі партії вийшли навіть на перший клас за показниками якості. Це впливатиме на ціну реалізації», – додав Василь Небога.

Раніше повідомлялося, як в СВК «Родина» на Одещині досягли високої врожайності озимого ячменю.