Агрономія

Добрива із сечі більш екологічні за традиційні, – дослідження

Група дослідників під керівництвом Грегорі Кеоліан, директора Центру стійких систем при Мічиганському університеті в Анн-Арбор, здійснила аналіз впливу переробленої сечі на навколишнє середовище, в порівнянні з традиційними методами виробництва органічних добрив, пише Anthropocene.

«Як звичайне очищення стічних вод, так і виробництво добрив – це вуглекислоємні процеси. Змивати сечу з її цінними поживними речовинами в туалети для переробки на очисних спорудах безглуздо», – зазначив Грегорі Кеоліан.

Вчені проаналізували два способи отримання добрив із сечі: концентрування поживних речовин за допомогою процесу, названого зворотним осмосом, а також використання хімічних речовин для осадження поживних речовин у вигляді речовини, відомого як струвит.

Проведення експерименту ускладнювалося тим, що не існує великомасштабних систем відведення урини. Команді довелося використовувати дані невеликих пілотних проєктів щодо відведення сечі, а також інформацію про традиційні системи очищення стічних вод у Вермонті, Мічигані і Вірджинії.

Команда вибрала ці місця, щоб зрозуміти, як джерела електроенергії, нормативи скидання стічних вод і щільність населення, впливають на загальну картину.

Отримання добрив із сечі першим способом чинить менший вплив на навколишнє середовище, ніж виробництво добрив другим способом. Однак обидва ці способи впливають на навколишнє середовище в меншій мірі, ніж очищення стічних вод і виробництво добрив за такими параметрами, як викиди парникових газів, енергоспоживання, використання прісної води і цвітіння водоростей у водоймах.

В цілому вчені відзначають, що добрива, отримані за рахунок використання урини, за багатьма екологічними показниками показують кращі результати, ніж традиційні добрива.

Нагадаємо, японські вчені розробляють рідкі добрива із сечі для «космічного» землеробства.