Агрономія

Українські ґрунти потребують агротехнологій з елементами біологізації, – думка

Важливим елементом для відновлення ґрунтів є розвиток агротехнологій із залученням елементів біологізації. Базою для біологічних препаратів  (бактеріальних, вірусних, грибних і комбінованих) є живі мікроорганізми та продукти їх життєдіяльності.

Про це розповіла доктор сільськогосподарських наук, виконавчий директор ТОВ «Інститут прикладної біотехнології» Світлана Корсун, інформує кореспондент AgroTimes.

За її словами, переваги застосування біологічних препаратів – це оздоровлення ґрунту, відсутність резистентності у шкідливих комах і патогенів, вибірковість дії, післядія (мікроорганізми, якими заселяють ґрунт, постійно виробляють органічні речовини та сприяють подальшому підвищенню родючості ґрунтів), малий термін очікування. Оскільки ці речовини не є шкідливими для людей, то рослини можна обробляти у різні фази їх розвитку.

«Ми проводили експеримент, під час якого спостерігали розкладання целюлози та соломи пшениці озимої під впливом деструктора протягом 30 діб. Результати показали, що під дією біопрепарату активність розкладу соломи підвищилась: на дерново-підзолистих ґрунтах – на 7%, темно-сірих опідзолених – на 15%, лучно-чорноземних ґрунтах – на 12%», – зазначає Світлана Корсун.

Також, за її словами, в Інституті ім. Л. Погорілого підтвердили збільшення запасу продуктивної вологи в ґрунті та зниження щільності ґрунту за використання біопрепаратів. Разом із Національним університетом біоресурсів та природокористування України довели підвищення вмісту фосфору та калію в ґрунті. Зокрема, збільшення спостерігалося й після припинення внесення препарату.

Нагадаємо, деградація ґрунтів в Україні набирає обертів. А внесення органічних добрив в Україні скоротилося більш ніж на 95%. Як повідомлялося, деградація та ерозія ґрунту в Україні частково є наслідком оранки надто великих площ.