Агрономія

Японські вчені розробляють рідкі добрива із сечі для «космічного» землеробства

Група японських вчених на чолі з молодшим доцентом Норіхіро Сузукі з Токійського університету наук працюють над проєктом безпечного та сталого «космічного» землеробства, аби уможливити виробництво їжі в закритих середовищах, як, наприклад,  космічна станція, пише EurekAlert.

Розуміючи, що фермери тисячоліттями використовували відходи тварин як добриво і джерело азоту, доктор Сузукі та його команда досліджували можливість виготовлення їх із основного компонента сечі для отримання рідкого добрива.

Це також дозволить одночасно вирішити проблему поводження з людськими відходами або управління ними в космосі. Як пояснює доктор Судзукі, цей процес представляє інтерес з точки зору отримання корисного продукту, тобто аміаку, із відходів, тобто сечі, за допомогою спеціального обладнання при атмосферному тиску та кімнатній температурі.

Дослідницька група, до складу якої також входять Акіхіро Оказакі, Кай Такагі та Ізумі Серідзава розробили «електрохімічний» процес отримання іонів амонію (зазвичай зустрічається у стандартних добривах) зі штучного зразка сечі.

«Ми плануємо провести експеримент із реальними зразками сечі, оскільки він містить не тільки первинні елементи (фосфор, азот, калій), але й вторинні елементи (сірка, кальцій, магній), які є життєво важливими для живлення рослин. Тому доктор Сузукі та його команда оптимістичні, що цей метод забезпечує міцну основу для виробництва рідких добрив у закритих приміщеннях», – зазначив доктор Судзукі.

Нагадаємо, використання соломи як добрива зменшує рівень забруднення повітря.