Агрономія

Завдяки дигестату врожайність зернових можна підвищити на 10%, – експерт

Дигестат як органічне добриво збільшує запаси вуглецю в ґрунті, багатий на органічні сполуки, сприяє затриманню вологи та підвищує врожайність культур.

Про це розповів голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, інформує кореспондент AgroTimes.

«Серед ключових цінностей дигестату як добрива – наявність органічного вуглецю, десь до 3% по масі, комплексу необхідних для рослин макро- та мікронутрієнтів (N, P, K, Mg, S тощо). Він підвищує урожайність культур, у порівнянні з міндобривами, має високу частку доступного для рослин азоту (до +10-70%, у порівнянні з не збродженими матеріалами); оптимальні для ґрунту співвідношення С:N = 20:30 та значення показника рН 6,8-7,5», – зазначає керівник асоціації.

Крім того, він додає, що дигестат містить активні популяції бактерій, що сприяють розпаду органіки в ґрунті. Також він сприяє проникненню в ґрунт поживних речовин, зниженню щільності та підвищенню вологоутримуючої здатності ґрунтів. 

«Дигестат має потенціал скорочення викидів парникових газів (до 6 кг CO2eq на 1 кг заміщених азотних добрив). Щодо врожайності, то згідно з експериментом, що проводився у Великобританії, дигестат дав підвищення врожайності зернових на 10% протягом 3 років» – відзначає Георгій Гелетуха.

Раніше повідомлялося, що дигестат знижує рівень кислотності ґрунту вдвічі, – досвід «Органік-Д».