Агромаркет

В агросфері впроваджують дворівневу цифрову трансформацію

В агросфері впроваджують дворівневу цифрову трансформацію

В Україні планується впровадження дворівневої цифрової трансформації в аграрній сфері.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Перший рівень покриває відносини і взаємодію держави та учасників сектора. Будь-які відносини і послуги, які виникають між фермерами, господарствами та державою, будуть мати можливість відбуватись на базі цифрової омніканальної платформи… Ми хочемо трансформувати сутнісно процес взаємодії держави і учасників галузі та йти ще далі за поняття Державний аграрний реєстр», – зазначив під час презентації Всеукраїнського проєкту Vkursi Zemli Ukraine – Цифровізація земельного банку України заступник міністра агрополітики з питань цифровізації, цифрової трансформації Тарас Дзьоба.

Йдеться про впровадження та оновлення існуючих ІТС з метою збору інформації про галузь біг-дати, поширення дата-дрівен методологій прийняття рішень, залучення ОТГ в процес цифрового освоєння територій.

За словами заступника міністра другий рівень – це власне цифрова трансформація самих сільгоспвиробників.

«Ми як держава зацікавлені, щоб учасники сектору почали використовувати цифрові рішення, в тому числі в менеджменті та управлінні земельними ресурсами. І завдяки цьому мали більші прибутки, можливість платити більші податки, робити свій внесок у соціально-економічний розвиток. Ми будем сприяти поширенню кращих практик і їх активному впровадженню», – підкреслив він.

Тарас Дзьоба наголосив, що міністерство підтримує і буде підтримувати подібні ініціативи. Саме зараз триває робота над системним рішенням у сфері земельного моніторингу, що дозволить працювати на рівні держави і міжвідомчої взаємодії. Також напрацьовується постанова Кабміну щодо автоматичної взаємодії принаймні шести реєстрів, великий вклад до впровадження яких роблять USAID, Світовий Банк, розробники ДП Центр ДЗК, Інститут Землекористування НААН.

Нагадаємо, цифровізація допоможе адекватно підживлювати виноград азотом. Також ми писали, що Bayer у своїх розробках керується даними цифрової аграрної платформи.