Овочі-Ягоди-Сад

Цифровізація допоможе адекватно підживлювати виноград азотом

Цифровізація допоможе адекватно підживлювати виноград азотом

Доктор Пурреза і його колеги з Лабораторії цифрового сільського господарства Каліфорнійського університету в Девісі розробляють технологію, яка дозволить оптимізувати вирощування винограду, повідомляє Growing Рroduce.

Застосування дронів та великих масивів даних, у тому числі й із застосуванням мультиспектральних камер, дозволить фермерам мати краще уявлення про стан виноградників, йдеться у публікації. 

Наприклад, виноградарям рекомендовано знати азотний статус лози, щоб отримати максимальну віддачу від інвестицій в добрива і звести до мінімуму небажаний вплив на навколишнє середовище. І тут дистанційне зондування показало потенціал для зниження потреби в візуальному огляді, включаючи картографування просторового розподілу статусу азоту на винограднику.

N-статус виноградної лози зазвичай підтверджується візуальними спостереженнями в поєднанні з лабораторним аналізом тканин рослин. Серйозний дефіцит азоту рідко буває, але легко розпізнається.

Лози з дефіцитом азоту мають короткі пагони з дрібними листям від блідо-зеленого до жовто-зеленого кольору. Виноградні лози з менш серйозним дефіцитом мають більш низьку, ніж зазвичай, силу росту, але їх листя виглядають майже нормально.

Лози з адекватним азотним статусом повинні в достатній мірі заповнювати клітки без надмірного затінення, тоді як лози з надлишком N демонструють пишний ріст первинних і бічних пагонів з великими темно-зеленим листям на пагонах з довгими міжвузлями, які можуть бути сплощені в поперечному перерізі.

Кращий час для внесення азотних добрив – пізня весна, коли лози швидко ростуть і потреба в цьому речовині велика.

«Висока потреба в азоті зберігається після зав’язування плодів, і роздільне внесення, при якому перша половина норми вноситься через місяць після розпускання бруньок, а друга половина – при зав’язуванні плодів, найбільш ефективна. Зима і рання весна – не найкращий час для азотної підгодівлі: потреби невеликі, а добрива легко вилуговуються. Також слід уникати внесення азоту в кінці сезону, оскільки лози не повинні активно рости в цей час», – наголошується у статті.

Читайте також: Виноград особливо потребує азоту під час росту пагонів