Тваринництво

Зміщення сичуга – хвороба не лише голштинів

Зміщення сичуга у корів вважають захворюванням післяотельного періоду внаслідок високого рівня згодовування концентратів і неналежних умов утримання, зокрема годівлі. Але практика свідчить про інше.

На цьому наголошує лікар ветеринарної медицини ТДВ «Терезине» Ігор Іваниця, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Якось мені довелося лікувати корову, в якої на лівій кінцівці була незначна припухлість унаслідок копитних виразок. Я спостерігав за нею кілька днів, і все вказувало на те, що у тварини зміщення сичуга, – розповідає він. – Діагностував його тільки за показниками молока. Але мені було досить складно визнати цей діагноз через те, що корова мала 170 днів тільності».

Якщо на фермі немає можливості здійснювати моніторинг тварини за допомогою програми й аналізувати показники молока, треба звертати увагу на поведінкову реакцію корови, радить ветеринарний лікар.

«Якщо після доїння тварина розміщується не біля кормового стола, а ближче до стійла чи пасе задніх, це ознака зміщення сичуга», – наголошує Ігор Іваниця.

Він також спростовує, твердження, що зміщення сичуга є хворобою голштинів.

«Мені довелося лікувати це захворювання у первісток симентальської породи, – зазначає ветлікар. – Тобто хвороба може виникати у ВРХ незалежно від напряму їхньої продуктивності».

Нагадаємо, за зміщення сичуга у корів надважливо враховувати показники крові.