Тваринництво

Збільшення виробництва молока – через живлення рубця корови

Збільшення виробництва молока – через живлення рубця корови

Зменшення вмісту протеїну в раціоні – найефективніший інструмент для скорочення втрат азоту на молочній фермі: так зменшується тиск про довкілля та підвищується ефективність бізнесу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Щоб досягти вищих рівнів виробництва молока, багато власників підприємств додають байпасний протеїн та амінокислоти, але правильніше зосередитися на живленні рубця. Можна збільшити виробництво молока, забезпечивши правильний набір амінокислот через метаболічний протеїн з акцентом на лізин і метіонін.

Наприклад, 680-кілограмова голштинська корова, яка виробляє 43 кг молока (3,8% жиру і 3,2% чистого протеїну) під час другої лактації, потребує понад 3000 г метаболічного протеїну на добу для підтримування такої продуктивності. Щоб забезпечити таку значну кількість метаболічного протеїну, потрібно приділяти першочергову увагу максимізації продукування мікробного протеїну в рубці. Це досягається через забезпечення мікрофлори рубця джерелами енергії, які містять цукри, крохмаль, розчинну клітковину та перетравну НДК, а також балансування цих доступних у рубці джерел енергії з розщеплюваним у рубці протеїном (нерозщеплюваний у рубці протеїн (НПР); аміак, амінокислоти й пептиди).

Потім треба скоригувати залишок дефіциту метаболічного протеїну за допомогою НПР. Це можуть бути корми, як-от захищений соєвий шрот, дробина, м’ясо-кісткове борошно та захищені амінокислоти (лізин і метіонін).

Нагадаємо, якість молока можна поліпшити правильними рецептами кормів для ВРХ.