Тваринництво

Загальну профілактичну дезінфекцію інкубатора проводять двічі на рік

Умови в інкубаторах ідеальні не лише інкубації, а й для росту мікроорганізмів і пліснявих грибів. У вивідних шафах накопичується значна кількість мікроорганізмів, особливо в момент накльовування пташенят. Під час виводу пташенят кількість мікроорганізмів зростає через появу в шафі пуху та посліду.

В інкубаторі частіше ідентифікують ешерихії, сальмонели, стафілококи, псевдомонади, гриби Aspergillus fumigatus.

Загальну профілактичну дезінфекцію інкубатора з усім обладнанням проводять двічі на рік – перед початком і після закінчення сезону інкубації. Якщо інкубація не має сезонного характеру, дезінфекцію здійснюють упродовж профілактичних перерв.

За профілактичної дезінфекції в приміщенні інкубатора стелю та стіни двічі обробляють 20%-м розчином свіжогашеного вапна. Дезінфекцію приміщень і обладнання проводять аерозольно за середнього розрахунку робочих розчинів близько 25 мл та експозиції 3 години.

Двічі на місяць влаштовують санітарний день: всі приміщення інкубатора для приймання та сортування пташенят, підсобні приміщення, вентиляційні канали очищають від бруду та дезінфікують, всю прилеглу територію прибирають.

Під час роботи інкубатора щоденно здійснюють сухе очищення поверхонь й обладнання, підлоги, стін, вікон; інкубаційні шафи й інше обладнання протирають дезрозчинами.

Профілактичну дезінфекцію інкубаторів після ретельної механічного очищення проводять вологим методом чи обробляють парами формальдегіду. Інвентар миють та дезінфікують у приміщенні мийної. Дезінфекцію роблять 10%-м гарячим розчином кальцинованої соди чи іншим дезінфектантом.

Для гігієнічного оброблення рук персоналу використовують водні або спиртові антисептики, спеціальні гігієнічні серветки.

Також обов’язковою є санація інкубаційних яєць. Її здійснюють за температури 42-45 °С, зазвичай експозиція дезінфектантів становить близько 10 хвилин. Після оброблення яйця обполіскують у перекип’яченій воді за температури 45-47 °С. Якщо санація яєць була препаратами на основі гіпохлориту натрію, обполіскувати їх не треба.

Обов’язковою умовою до дезінфектантів для санації інкубаційних яєць є їхня безпечність для ембріонів.

Як повідомлялося, одеська екоферма планує інкубувати яйця на власних потужностях.