Тваринництво

За якого альтернативного утримання несучок найшвидше повернути інвестиції

За якого альтернативного утримання несучок найшвидше повернути інвестиції

Багатоярусні вольєри у некліткових системах виробництва яєць дають змогу утримувати більше птиці на кожний квадратний метр пташника, ніж підлогові системи, а отже, підвищити рентабельність інвестицій.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Ще більше птиці дозволяють утримувати двоповерхові пташники, які не застосовують за підлогових систем утримання.

Основний недолік багаторівневих вольєрів, як порівняти з підлоговими системами, – більша кількість травм і переломів птиці, що пояснюється стрибками птиці з рівня на рівень й ударами об елементи конструкції та один об одного.

Як порівняти з комбінованими системами, багаторівневі вольєри краще підтримують природну поведінку птиці. Поєднання конфігурацій та розміщення певних елементів системи на різних рівнях стимулює рухову активність птиці. Деяка птиця переміщується з рівня на рівень у межах однієї батареї багатоярусної підлоги, а інша вважає за краще стрибати через прохід, щоб переміститися на потрібний рівень.

Крім того, у багаторівневих вольєрах 30-50% площі приміщення займає підлога, вкрита підстилкою, що відповідає чи перевищує чинні стандарти для безкліткових систем у США та ЄС. Птиця використовує зону підстилки, щоб задовольнити свій природний інстинкт копирсання та купання в пилу, сточувати дзьоб і кігті замість того, щоб, наприклад, клювати пір’я.

Водночас щільність посадки птиці в системах багаторівневих вольєрів зазвичай дещо менша, ніж у комбісистемах. Завдяки високій руховій активності птиця в багаторівневих системах краще розвинена фізично, ніж та, що утримується у комбісистемах, тому вона стійкіша до хвороб та інших несприятливих чинників середовища. У такої птиці добрі продуктивні показники протягом циклу утримання 94-96 тижнів, без линьки. Це дає змогу збільшити кількість яєць у розрахунку на одну несучку за один цикл утримання, зменшити їхню собівартість та підвищити рентабельність виробництва, як порівняти з іншими системами.

Завдяки тривалішому циклу несучості виробники, які використовують багаторівневі вольєри, протягом 10 років мають змогу вирощувати на одну-дві партії ремонтного молодняку менше, як порівняти з системами, де курей вилучають у віці 74-76 тижнів.

Якість яєць також зазвичай краща у птиці з багаторівневих вольєрів. Там гнізда і яйця зберігаються чистішими, а м’яка система збирання мінімізує бій і насічку.