Тваринництво

За оцінювання ефекту охолодження ключовим є вік птиці

За оцінювання ефекту охолодження ключовим є вік птиці

У деякі пори року у регіонах зі спекотним і вологим кліматом середня температура й відносна вологість сягають понад +25 °C та 80% відповідно. Такі умови проблемні для досягнення високої ефективності вирощування бройлерів, пише журнал «Наше птахівництво».

Тунельна вентиляція у спекотних і вологих умовах забезпечує великий обсяг повітря для відведення тепла від птиці, створюючи ефект охолодження. Зниження ефективної температури, що відчуває птиця, за допомогою руху повітря називається ефектом охолодження.

Рух повітря відводить тепло, створюване птицею мірою її росту. Збільшення потоку повітря забезпечує нижчі ефективні температури та створює відчуття прохолоди. Основним є той факт, що спекотні умови з високою вологістю найкраще регулює швидкий потік повітря.

За оцінювання ефекту охолодження ключовим є вік птиці. Молодші особини з меншим оперенням відчувають нижчі ефективні температури за тієї ж швидкості повітря, що й дорослі з добрим оперенням. Це пояснюється тим, що в дорослішої птиці поверхня шкіри менша, ніж у молодшої. Тому ефект охолодження швидкості повітря нижчий для старшої птиці.

Оцінюючи найефективніші температури в приміщенні, слід ураховувати інші чинники, як-от щільність заселення та відносна вологість. Спостереження за птицею в приміщенні – найкращий метод визначення ідеальних умов для кожної вікової стадії.

Як повідомлялося, продуктивність бройлерів можна наростити у приміщенні з контрольованим середовищем.