Тваринництво

Як встановлюють діагноз на блютанг

Як встановлюють діагноз на блютанг

Блютанг у жуйних тварин діагностують на підставі епізоотологічних даних, симптомів хвороби, патоморфологічних змін і результатів лабораторних досліджень, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Епізоотологічно враховують характер місцевості, наявність переносників хвороби та наявність одночасного захворювання багатьох тварин у стаді (відсутність контагіозності).

Для остаточного діагнозу в лабораторних умовах виділяють вірус із органів і тканин хворих тварин, ідентифікують його, ставлять біопробу на сприйнятливих тваринах і проводять серологічні дослідження для виявлення вірусспецифічних антитіл у сироватці крові. Для точної діагностики у хворих тварин виявляють вірус, а у перехворілих – антитіла.

Серологічна діагностика важлива в осередках хвороби для виявлення носіїв вірусу у тварин, що хворіють у прихованій формі.

Нагадаємо, небезпека спалахів блютангу зростає теплої пори року.

Довідка

Блютанг (синій язик, інфекційна катаральна лихоманка) – вірусна трансмісивна природно-вогнищева хвороба жуйних тварин. Характеризується катарально-геморагічним і некротичним ураженням слизової оболонки носової і ротової порожнин, язика, шлунково-кишкового тракту, органів дихання, епітелію вінчика ратиць і дегенеративними змінами скелетних м’язів. У кіз, екзотичних і диких жуйних тварин хвороба часто перебігає латентно. За останнє десятиріччя блютанг став найпоширенішою інфекційною хворобою з прогресивним ареалом у 23 країнах Європи.