Тваринництво

Вакцина проти трихофітії ВРХ дієва для терапії та профілактики

Вакцина проти трихофітії ВРХ дієва для терапії та профілактики

У разі виникнення трихофітії у стаді великої рогатої худоби хворих тварин треба ізолювати та якомога швидше почати лікувати, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Товсті скоринки можна видалити щіткою й спалити. Місцеве лікування можливе препаратами на основі хлоргексидину, енілконазолу, 1%-м повідон-йоду або піроктон оламіну. Індивідуальне лікування тривале, складне і несе певні ризики з огляду на поступове поширення хвороби.

Дієвою є профілактика трихофітії за допомогою щеплення. Захищеність худоби після вакцинації сягає 95-98%, тому поголівна регулярна імунізація забезпечує вироблення тривалої ‒ до кількох років ‒ резистентності.

Торік в Україні зареєстровали вакцину проти трихофітії ВРХ Тріхобен (Bioveta). Вона ефективна і для терапії, і для профілактики захворювання у стаді.

Телят віком до 90 днів вакцинують дозою 2 мл внутрішньом’язово з ревакцинацією через 5-14 днів; молодняк ВРХ старший 90 днів ‒ 4 мл із ревакцинацією через 5-14 днів.

Ревакцинацію рекомендується робити в ділянку сідниць ‒ протилежну зоні первинної вакцинації. За терапевтичного введення дорослим тваринам можна використовувати однакові дози відповідно до віку тварин. Особинам із тяжким ураженням третю дозу можна вводити через 14-28 днів після другої.

Якщо на фермі виявлена трихофітія, вакцинувати треба все поголів’я. Після вакцинації імунітет проти трихофітії у поголів’я зберігається протягом п’яти років. Отже, надалі необхідно вакцинувати тільки новонароджених телят.