Тваринництво

У корм для птиці додають оброблене ріпакове насіння

Для годівлі птиці обирають сорти ріпаку з низьким умістом глюкозинолатів й ерукової кислоти, бо ці сполуки негативно впливають на її організм.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, глюкозинолати у травному тракті під дією ферменту глюкозидази, що міститься в рослинах, а проявляє свою дію в шлунково-кишковому тракті, розщеплюються до глюкози, кислого сульфату, ізоціанітів, тіоціанатів або нітрилів. Ці речовини знижують рівень додавання йоду в попередники тироксину, порушують його секрецію щитоподібною залозою, впливаючи таким чином на обмінні процеси.

Оброблення ріпакового насіння інфрачервоним світлом у високоенергетичних змішаних кормах мінімально поліпшує засвоюваність жиру, проте знижує рівень глюкозинолатів.

Лише вторинне механічне оброблення після інтенсивного термічного забезпечує засвоєння жиру на більш ніж 80%.

Щоб запобігти зниженню розчинності білка у воді (менше ніж 10%) найефективнішим є коротке й інтенсивне оброблення інфрачервоними променями.

Міцність гранул зі змішаного корму, який містить оброблене ріпакове насіння, вища, ніж із корму, що містить шрот із екструдованого насіння ріпаку та добавки вільного жиру за однакового загального рівня жиру.

Нагадаємо, найважливіше в кормі для птиці – якісні й безпечні інгредієнти.