Тваринництво

Сухі й рідкі пробіотики для птиці: що обрати

Сухі й рідкі пробіотики для птиці: що обрати

Пробіотики сприяють відновленню й росту власної нормофлори макроорганізму, відповідно, тривалість застосування пробіотиків не може бути короткотерміновою. До пробіотиків належать будь-які живі, інактивовані мікроорганізми, їхні структурні компоненти, метаболіти, речовини іншого походження, що позитивно впливають на функціонування мікрофлори господаря.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Пробіотики поділяють на сухі та рідкі. Сухі отримують шляхом ліофільного сушіння мікробної маси. Мікробні клітини за таких умов перебувають у стані анабіозу та здатні до тривалого зберігання.

Натомість рідкі пробіотики зберігаються протягом коротшого терміну, проте мають низку переваг. Бактерії в них перебувають в активному стані, й уже через декілька годин після потрапляння у шлунково-кишковий тракт здатні розмножуватися.

Рідкі пробіотики містять продукти життєдіяльності мікроорганізмів – незамінні амінокислоти, органічні кислоти, імуностимуляційні речовини, ферменти та коферменти, які поліпшують стан мікробіоценозу організму.

Рідкі пробіотики створюють тимчасовий штучний мікробіоценоз, що позитивно впливає на нормофлору шлунково-кишкового тракту птиці й одночасно пригнічує дію патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів.