Тваринництво

Що впливає на вибір режиму інкубації качиних яєць

Нині широко застосовують кілька режимів інкубації качиних яєць. Вони залежать від типу інкубатора, маси яєць, віку несучок, пори року та схем закладань, пише журнал «Наше птахівництво».

Якщо інкубаційні шафи інкубатора «Універсал» переобладнані для інкубації великих партій яєць, доцільно застосовувати такий диференційований режим: з 1-ї по 8-му добу температуру підтримують на рівні 38,3-38 °С, вологість – 75-70%.

З 9-ї по 13-ту добу температуру знижують до 37,7-37,5 °С, вологість – до 65-60%.

З 14-ї доби до перенесення на вивід температуру знижують до 37,4-37,2 °С, а вологість – до 45-50%.

Крім того, за інкубації яєць в інкубаторах «Універсал» та ІУП-Ф-45 використовують кілька схем закладання яєць.

Схема 1. У кожну інкубаційну шафу закладають по 52 лотки через ярус у шаховому порядку. Через 12 діб підкладають наступну партію яєць. Отже, за повної завантаженості у шафі буде 2 партії з 13-добовою різницею у віці зародків.

Схема 2. Середню шафу завантажують повністю, а після першого перегляду (8-ма доба) лотки переносять у 2 крайніх шафи, розділивши партію навпіл. Середня шафа завантажують новою партією. За повної завантаженості інкубатора у крайніх шафах будуть 2 партії яєць із 8-добовою різницею у віці зародків, а у середній – одна, наймолодша партія.

Схема 3. У середню шафу закладають 52 лотки, а через 4 доби – ще таку саму кількість лотків. Через 8 діб партію ділять навпіл і переносять у 2 крайні шафи (по 26 лотків), а на її місце закладають третю партію. За повної завантаженості інкубатора у крайніх шафах буде 4 партії, а у середній – 2.

Схема 4. Закладають одночасно у всі 3 шафи порівну через 4 доби. У кожній шафі буде по 6 партій яєць. Зазвичай до цієї схеми вдаються дуже зрідка і лише за невеликої кількості яєць.

Нагадаємо, перед інкубацією качині яйця калібрують за категоріями.