Тваринництво

рф знищує українську рибу

Початок 2023 року для зимівлі водних мешканців був у межах іхтіологічних норм, але факти загибелі риби все ж зафіксовані – через обстріли російськими загарбниками – у Каховському водосховищі та в Дніпрі біля Херсону.

Про це повідомили у Держрибагентстві.

Так, російські вояки обстрілами пошкодили запірні шандори Каховської ГЕС, рівні води впали, що призвело до масової загибелі водних біоресурсів. Це створює прямі ризики зриву весняного нересту у Каховському водосховищі.

Обстріли рф прибережної частини міста Херсон та акваторії Дніпра також призвели до масової загибелі товстолоба. За обома фактами відкриті кримінальні провадження.

В інших водоймах загибелі та задухи риби не виявлено. Коливання температури води становили в середньому 0,4-3 оС у північних та західних областях; 1-4 оС – у східних та центральних областях та 1,5-4,5оС – на півдні.

Середні показники вмісту розчиненого у воді кисню у водоймах країни перебували у межах норми та були вищими за мінімально допустиму рибогосподарську норму (4 мгО2/дм3).

У більшості областей льодоставу або не було взагалі, або він частково укривав водойми і  сягав 3-6 см (у Харківській області – місцями до 25 см). У гірських районах західних областей на річках спостерігалось активне льодоутворення у вигляді шугоходу, неповного льодоставу та заберегів, на окремих ділянках яких утворювалися зажори льоду. На водоймах, вкритих льодом, користувачі водних біоресурсів проводили традиційні меліоративні заходи, зокрема биття ополонок, лунок тощо.

Водночас через збройну агресію рф залишається невідомою частина інформації про рівневий режим, температуру води та вміст розчиненого у воді кисню у водоймах окупованих і деокупованих територій Луганської, Донецької та Херсонської областей.