Тваринництво

Розрив між обсягами експорту й імпорту свинини скорочується

Розрив між обсягами експорту й імпорту свинини скорочується

У січні-квітні 2024 року Україна імпортувала 946 тонн свинини, що в 3,8 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це свідчать дані Державної митної служби.

У грошовому еквіваленті імпорт за чотири місяці цього року скоротився втричі проти показника за такий самий період 2023 року і склав $2,4 млн.

У січні-квітні цього року свинину ввозили переважно з Канади (46,2%), Данії (26,9%) та Польщі (9,6%).

На думку аналітиків асоціації «Свинарі України» (АСУ), новини щодо розблокування кордонів, найімовірніше, не матимуть істотного впливу на активність імпортерів м’яса та ситуацію на ринку свинини.

«Основним драйвером для пожвавлення зовнішніх постачів завжди є економічний. Так, у квітні ціни на свинину в країнах ЄС, які є основними постачальниками цього м’яса, були відносно стабільними. В Україні ж позитивна динаміка була малопомітною: середня ціна в квітні лише незначно вища за березневу, ‒ зазначили в АСУ. ‒ Тож цінова привабливість європейського м’яса не зросла, а представники українських м’ясопереробних підприємств не скаржаться на брак сировини».

За зміни цінової кон’юнктури імпортна активність може пожвавитися, проте навряд чи істотно вплине на загальну ситуацію, вважають в АСУ, адже питома вага імпортної свинини в загальній ємності ринку ‒ близько 1%.

Експорт свинини в січні-квітні цього року, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року, зріс у 4,5 раза, сягнувши 724 тонн.

У грошовому еквіваленті виторг від зовнішньої торгівлі свининою за чотири місяці 2024 року зріс учетверо, як порівняти з аналогічним періодом 2023 року, – до $1,8 млн.   

У січні-квітні цього року свинину постачали переважно до ОАЕ (84,7%), Бахрейну (7,6%) і Кореї (3,7%).

Як повідомлялося, в квітні світові ціни на свинину трохи знизилися.