Тваринництво

Раціони кнурів-плідників балансують за 28-37 показниками

За промислового інтенсивного виробництва найпридатнішим для кнурів-плідників є концентратний тип годівлі.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Комбікорм повинен складатися з енергетичної (злакова група) та білкової груп (бобові, відходи олійно-екстракційного виробництва, корми тваринного походження), мінеральної та вітамінної складових і широкого спектра інших біологічно-активних речовин для корегування раціону й моделювання високого статусу здоров’я плідників: ферментні препарати, про- і пребіотичні комплекси, підкислювачі, адсорбентні препарати тощо.

У якості злакових інгредієнтів раціону для кнурів-плідників використовують типовий набір: ячмінь, пшеницю, кукурудзу, але останньої – не більше 10-12%.

Через незначні обсяги вирощування господарства майже не додають овес. Хоча з практичного погляду, додавання голозерного вівса або обрушеного в структурі комбікорму 30-35% завдяки його амінокислотному складу, наближеному до оптимального, підвищеному вмісту фосфору та вітаміну Е, підвищує біологічну цінність корму.

Потреба кнурів у поживних і біологічно-активних речовинах залежить від віку, живої маси, інтенсивності росту, стану вгодованості, умов утримання, мікроклімату приміщень й інтенсивності використання. Раціони кнурів балансують за 28-37 показниками.

Нагадаємо, порушення в годівлі кнура-плідника можуть призвести до його раннього вибраковування.