Тваринництво

Птиця гірше споживає корм із зерном сорго, яке містить понад 1,6% танінів

Заміна у комбікормах для бройлерів кукурудзи на зерно сорго в обсязі 25%, 50%, 75% і 100% за вмісту танінів у сорго 1,5% не мала негативного впливу на масу курчат.

Про це свідчать результати дослідження, пише журнал «Наше птахівництво».

При цьому конверсія корму у всіх дослідних групах не мала суттєвих відмінностей.

За вмісту в зерні сорго понад 1,6% танінів птиця гірше споживає корм, у неї знижується продуктивність, зростають витрати корму на виробництво одиниці продукції, тому обмежують його введення в раціон молодняку птиці.

Досліди щодо зниження інгібіторної дії танінів шляхом застосування амінокислот α-лізину (80%) і DL-метіоніну в кількості 0,8 кг/тонна корму та холіну (12 кг/тонна комбікорму) мали позитивний ефект.

Досліди на курях-несучках, раціони яких містили різну кількість сорго, також продемонстрували, що маса птиці в усіх дослідних групах була майже аналогічною. У контрольній групі використали 100% кукурудзи, у другій групі – 75% кукурудзи і 25% зерна сорго, в третій – 50% кукурудзи і 50% зерна сорго, в четвертій – 25% кукурудзи та 75% сорго, у п’ятій – 100% сорго. Водночас тенденція до зниження маси спостерігалася в п’ятій дослідній групі. Найвища яйценосність була в першій і третій групах.

У дослідах із курчатами-бройлерами кукурудзу повністю та на 40% заміняли зерном сорго. Сорго додавали до складу повнораціонного комбікорму, починаючи з добового віку і до 42 діб. У курчат-бройлерів, які отримували кукурудзяно-соргові чи соргові комбікорми, показники маси на кінець досліду були вірогідно вищі (р<0,05), ніж у групах, що споживали комбікорми з умістом кукурудзи.

Ефективність комбікорму й протеїну з умістом 100% та 40% сорго замість кукурудзи була вищою. Найкращі ж економічні показники отримали в групі птиці, яка споживала повнораціонний комбікорм зі 100%-ю заміною кукурудзи на зерно сорго.