Тваринництво

Найефективніша стратегія в боротьбі з клостридіозом у поросят – щеплення

Клостридіоз розвивається в перші години життя поросят і швидко охоплює до 50% новонароджених тварин, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Захворювання, що зумовлене Cl. реrfrіngеns типу А, має менш гострий перебіг. Зазвичай поросята занедужують на другу-п’яту добу після народження. Характерними ознаками є малорухливість, зниження апетиту, поява синюшності на шкірі. Далі розвивається пронос, причому крові у фекаліях може й не бути, можливе навіть клінічне видужання.

Лікування клостридіозу зазвичай неперспективне. В деяких випадках допомагають високі дози пеніциліну чи ампіциліну перорально відразу після народження поросяти.

Найефективнішою стратегією в боротьбі з клостридіозом є профілактичні щеплення. Дуже ефективне щеплення свиноматок перед опоросом вакциною проти клостридіозу в поєднанні з колібактеріозним антигеном. У разі встановлення діагнозу таке щеплення стає необхідним.

Однак після припинення щеплення слід очікувати на нові спалахи захворювання, бо виділення свиноматкою патогенних ешерихій і клостридій у навколишнє середовище неможливо перервати.

Тому запобігти цьому клостридіозу можна лише дотриманням схеми профілактичних щеплень і ветеринарно-санітарного стану та принципу «порожньо – зайнято».

Як повідомлялося, стрептококову інфекцію в поросят лікують сульфаніламідними препаратами.

Довідка

Клостридіоз (анаеробна ентеротоксемія) – гостре інфекційне захворювання новонароджених поросят, що характеризується геморагічно-некротичним запаленням кишківника й токсикозом організму.