Тваринництво

«Кищенці» починають формувати здоров'я телят з вакцинації тільних корів

Профілактика захворювань телят починається з вакцинації тільних корів. Таким чином новонароджене теля отримує разом із молозивом антитіла матері (імуноглобулін IgG) й формує пасивний імунітет до хвороби.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів ветеринарний лікар ТОВ «Кищенці» Іван Лях.

«Самих телят ми вакцинуємо з перших днів проти респіраторних захворювань засобом Інфорс, – зазначив він. – На 55-й день життя, коли колостральний імунітет починає знижуватись, уводимо комбіновану вакцину від п’яти захворювань – респіраторних захворювань, вірусної діареї, лептоспірозу з повторністю через 21 день. Через 20 днів після ревакцинації застосовуємо вакцину проти клостридіозів».

Це – відпрацьована схема профілактичних щеплень, яка дозволяє захистити молоде поголів’я «Кищенців», уточнив Іван Лях.

«Для профілактики хвороб у корів застосовуємо комплексну вакцину від інфекційного ринотрахеїту, парагрипу, вірусної діареї, респіраторно-синцитіальної інфекції та лептоспірозу, – розповів він. – Також вакцинуємо від клостридіозу і вводимо ще одну – від колібактеріозу і рота-, коронавірусу: введення саме цієї вакцини тільним коровам формує імунітет у телят».

Вакцинація корів дозволяє знизити ризик ембріональної смертності й ранніх абортів.

«Окрім карти щеплень у нашому господарстві, існує загальнодержавна профілактика –  регулярні дослідження на лейкоз, бруцельоз, лептоспіроз, алергічне дослідження на туберкульоз і вакцинація від сибірки. Усе це ми обов’язково робимо», – додав Іван Лях.

Нагадаємо, «Кищенці» контролюють здоров’я корів за допомогою ошийника з датчиком.

Як повідомлялося, «Агрікор Холдинг» виробив власну дієву систему вакцинації ВРХ.