Тваринництво

«Агрікор Холдинг» виробив власну дієву систему вакцинації ВРХ

В «Агрікор Холдинг», який входить до агрогрупи «Агрейн», виробили власну дієву систему вакцинації для м’ясної великої рогатої худоби.

Про це розповів керівник напряму тваринництва агрогрупи «Агрейн» Олександр Буднік.

Система передбачає вакцинацію корів у листопаді-грудні після закінчення випасання та проведення ректального дослідження для оцінювання ступеня їхньої тільності.

Телят вакцинують на 60-80-й день після народження залежно від сформованості груп – це дозволяє раціонально використовувати препарат.

Особливу увагу звертають на якість вакцини. Завдяки вдосконаленню технології вирощування, зокрема застосуванню високоякісних препаратів, агрохолдингу вдалося підняти збереженість поголів’я з 68% до 94% на рік.

З березня по квітень телят обробляють антигельмінтами та проводять стандартну вакцинацію проти сказу й сибірки.

Перед переведенням на пасовище тваринам кріплять бирки флектрон, завдяки чому зменшують стрес від набридливих мух і комах.

З 1 серпня по 1 вересня вакцинують корів і теличок. У цей період телят відлучають, проводять дегельмінтизацію та переводять на відгодівлю.

«Вакцину проти сказу й сибірки зобов’язана надавати безкоштовно держава, – нагадав Олександр Буднік, – ми цим користуємось уже два роки».

Питання лікування, якщо виникає така потреба, в компанії вирішується в індивідуальному порядку. Адже інколи тварину вигідніше продати, ніж вкладати кошти в препарати – такі реалії м’ясного скотарства.

Нагадаємо, живі вакцини створюють сильну і тривалу імунну відповідь у ВРХ.