Тваринництво

Клінічний кетоз негативно позначається на пікових надоях корів

Клінічний кетоз негативно позначається на пікових надоях корів

Після отелення вироблення молока у корів суттєво зростає, а вони не можуть споживати достатньо енергії для підтримання продуктивності. Це призводить до негативного енергетичного балансу, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У результаті корови мобілізують жирові відкладення, щоб підтримувати енергію для виробництва молока й відновлення після отелення, а це вже вдруге (вперше – перед отеленням) підвищує рівень неетерифікованих жирних кислот у крові й різко знижує показник вгодованості.

Коли неетерифіковані жирні кислоти перевершують здатність печінки метаболізувати їх, виникає надмірне навантаження кетоновими тілами (частково окисленими жирними кислотами), що зрештою погіршує ситуацію з кетозом.

Клінічний кетоз у молочних корів негативно позначається на пікових надоях. Якщо корови мають нижчий надій на піку лактації, це негативно вплине на загальну молочну продуктивність протягом усієї лактації.

Кетоз також порушує споживання сухої речовини й після отелення, що пришвидшує втрату вгодованості та негативно впливає на репродуктивну функцію.

Корови з ознаками кетозу після отелення мають триваліший сервіс-період. Після вирішення на фермі низки питань щодо годівлі корів усе одно в деяких тварин може бути високий рівень кетонів у крові. Але вони можуть бути високопродуктивними за правильного менеджменту.