Тваринництво

Ілон Маск помістив комп'ютерні чипи в мозок свині

Ілон Маск помістив комп'ютерні чипи в мозок свині

Нейронауковий стартап Ілона Маска Neuralink представив свиню на ім’я Гертруда, в якої протягом двох місяців у мозку був розміщений комп’ютерний чип розміром із монету.

Успішна імплантація в мозок свині свідчить про перший крок у лікуванні людських захворювань за допомогою тієї ж технології, пише The Pig Site з посиланням на Reuters.

Компанія Neuralink, заснована Tesla Inc і генеральним директором SpaceX Ілоном Маском, прагне імплантувати бездротові мізково-комп’ютерні інтерфейси, які включають тисячі електродів, у найскладніший людський орган, щоб допомогти з лікуванням неврологічних захворювань: хвороби Альцгеймера, недоумства і травми спинного мозку.

Він не оприлюднив графік випробувань на людях – схоже, що дав задню від колишніх заяв про те, що вони розпочнуться до кінця цього року. Перші клінічні випробування Neuralink на людині будуть спрямовані на лікування паралічу (параплегії), зазначив головний хірург компанії доктор Метью Макдугалл.

Свиня Гертруда з імплантатом Neuralink у частині мозку, що контролює рило, змусила Ілона Маска вмовляти її, щоб з’явитися на камері, але врешті решт почала їсти зі стільця і нюхати солому, викликаючи стрибки на графіку, що відстежує нейронну активність тварини.

За словами Ілона Маска, у компанії було три свині з двома імплантатами кожна, а також свиня, у якої раніше був імплантат. Вони були здоровими, щасливими і не відрізнялися від нормальних свиней, зазначив він. Також компанія, використовуючи дані імплантату, з високою точністю передбачала рух кінцівок свині на біговій доріжці.

Чип Neuralink також може поліпшити розуміння неврологічних захворювань, читаючи мозкові хвилі, зазначив один із учених компанії.