Тваринництво

Головна цінність корів голштинської породи ‒ висока продуктивність

Головна цінність корів голштинської породи ‒ висока продуктивність

Молоко голштина має доволі високий уміст білка, але головне ‒ ця порода дуже продуктивна. Так, в Америці добиваються надоїв до 13-14 тис. л на рік, у Європі 12 тис. л ‒ річна норма, хоча там є чемпіонки, які дають по 18 тис. л молока.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Бийло Кайзер, консультант компанії TViMO, що спеціалізується на продажі й відгодівлі племінної худоби.

Тому в деяких країнах особливо вигідно тримати голштина, наприклад в Іспанії, де платять не за жирність чи вміст білка в молоці, а за кількість літрів, пояснив він.

У багатьох європейських країнах переробники платять фермерам за кількість молока, тобто одиницею вимірювання є літр сировини. В Україні ж платять за вміст у молоці жиру й білка: чим він вище, тим дорожче молоко, зауважив Бийло Кайзер.

«Якщо говорити про переваги голштина, то насамперед це ‒ результат. Корова ‒ велика, для її утримання потрібно чимало коштів, але в результаті отримуєш прибуток від продажу молока», ‒ зазначив він.

Консультант визнає, що найвигіднішим для реалізації є молоко джерсейських корів: там за білок і жир платять окремо.

«Джерсей за лактацію дає 7-8 тис. л молока, а голштин ‒ 11-12 тис. л. Порахуємо: якщо кількість молока (11 тис. л) за лактацію 260 днів помножити на базову ціну 16 грн/л, отримаємо 176 тис. грн. Але це ‒ мінімум. Зазвичай голштин заробляє на рік 200 тис. грн», ‒ стверджує Бийло Кайзер.

Хоча є голштини, які за день можуть дати 60 л молока, але з низьким умістом жиру, додав він.