Тваринництво

Фітобіотики як альтернатива антибіотикам у період відлучення поросят

Застосування фітобіотиків у період відлучення поросят може ефективно замінити антибіотиків. Вони збільшують збереженість тварин, підвищують середньодобові прирости живої маси та сприяють розвитку корисної мікрофлори у кишківнику свиней.

Такі результати отримані в результаті дослідження застосування одного з фітобіотиків на підприємстві «Вікторія» (Миколаївська область), пише журнал The Ukrainian Farmer.

Поросят відлучали у віці 21-28 діб. Тварини контрольної групи 5 днів отримували з водою препарат колістину сульфату з розрахунку 6 мг/кг живої маси у період відлучення. Поросята дослідної групи замість антибіотикотерапії отримували рідку фітобіотичну добавку з екстрактів рослин і середньоланцюгових жирних кислот у дозі 0,7 л/тонна питної води.

Установлено що в контрольній групі збереженість була на 2,5% вірогідно меншою, ніж у дослідній групі, – 95% (P>0,95).

Середня жива маса поросят наприкінці досліду в контрольній групі була 7,49 кг, тоді як у дослідній групі – 7,55 кг (на 0,8% більше).

Середньодобові прирости живої маси в поросят контрольної групи були на 4,42% меншими, ніж у дослідній груп, де вони становили 162,9 г (P>0,95). Це сталося через ентерити у контрольній групі, кількість яких сягнула 10% проти 5% у дослідних аналогів.

Дослідження кількісного складу мікрофлори товстого відділу кишківника наприкінці експерименту продемонструвало, що корисних мікроорганізмів Bifidobacterium spp. у кишківнику поросят дослідної групи було в тисячі разів більше, ніж у контрольних аналогів, а Lactobacillus spp. – у 125 разів.

Патогенної мікрофлори E. coli у кишківнику поросят дослідної групи було в 2,3 раза менше, а колоній Candida spp. і Candida albicans – у 152 рази менше, як порівняти з контрольною групою.

Нагадаємо, цинк надважливий для поросят у період відлучення.