Тваринництво

Ферментовані соєві продукти покращують показники росту в птиці

Введення ферментованих соєвих продуктів у раціони птиці, як показали численні дослідження, сприяє покращенню показників росту, модуляції імунної системи, оптимізації мікробіому кишківника.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Раціони з ферментованим соєвим шротом позитивно впливають на показники ліпідів крові у птиці, метаболізм білків, посилюють природні антиоксидантні механізми.

Розглядаючи можливість заміни звичайного соєвого шроту на ферментований, слід, однак, взяти до уваги, що ферментація багатої білками сої призводить до утворення біогенних амінів (гістамін, путресцин, тирамін), які можуть негативно впливати на метаболізм та здоров’я птиці.

Крім того, ферментовані корми можуть містити меншу кількість деяких фітохімікатів: фітостеринів, токоферолів, як порівняти з вихідною сировиною.

Тому повна заміна звичайного соєвого шроту на ферментований може негативно вплинути на показники вирощування птиці. Оптимальною нормою заміни, яка найпозитивніше впливає на продуктивні та фізіологічні показники птиці для курчат-бройлерів, можна вважати 25%, для молодняку індиків – 7%.

Ферментація – простий та ефективний спосіб оброблення кормів, що містять значну кількість антипоживних речовин, для підвищення їхньої поживної цінності. Особливо перспективний цей спосіб для невеликих господарств, яким недоступні складніші технології.

Нагадаємо, у спеку птахівникам треба застосовувати літню програму годівлі.