Тваринництво

Доступ курчат-бройлерів до корму слід забезпечити якраніше

Курчата повинні отримувати корм якомога раніше. У птиці, зокрема в бройлерів, після вилуплення в жовтковому мішку є певні запаси енергії й поживних речовин, які використовуються протягом перших годин або навіть днів життя. Однак жовтковий мішок забезпечує тільки потреби для підтримання життєдіяльності курчат, пише журнал «Наше птахівництво».

Рання фаза розвитку й, відповідно, загальна продуктивність бройлерів регулюються не лише раннім початком годівлі, а й концентрацією поживних речовин у раціоні та його складом. Різниця у живій масі в 10 г на 10-й день життя в середньому досягає 30-50 г на 35-й день життя.

У дослідженні науковців Сільськогосподарського університету Вроцлава (Польща) щодо залежності доза – ефект курчатам-бройлерам згодовували раціон із поступовим збільшенням рівня метіоніну й цистину з 1-го по 14-й дні життя. Вже на п’ятий день спостерігалися виражені результати впливу вищих рівнів метіоніну й цистину на приріст живої маси. Вони ставали помітнішими з віком і супроводжувалися збільшенням темпів росту травного тракту (або були зумовлені ними) – вміст метіоніну й цистину не вплинув на резорбцію жовткового мішка.

Потреба в поживних речовинах у птиці змінюється щодня. Добове споживання корму також постійно змінюється. Тому потрібно узгоджувати обидва параметри для встановлення міцної основи для оптимізації кормів.

Як повідомлялося, годівля в яйце позитивно впливає на зовнішні параметри птиці.