Тваринництво

Чим більше птиця махає крилами під час вилову, тим більше травмується

Золотим стандартом вилову птиці, проте й найдорожчим способом, є той, коли в руки беруть одну птицю. Для цього необхідна велика кількість людей, проте у птиці буде мінімум травм, пише журнал «Наше птахівництво».

Найпоширеніший спосіб вилову в Європі – коли працівник бере птицю за обидві кінцівки й може тримати до чотирьох бройлерів одночасно. Однак у жодному разі не можна брати птицю за гомілку – тільки за цівку, що запобігає синцям на гомілці. Якщо не допускати махання крилами, цей спосіб найпрактичніший.

Найгіршим способом вилову птиці є хватання її за одну ногу. Вона махатиме крилами, ушкоджуватиметься, на тілі з’являться синці.

Важливо пам’ятати: чим більше птиця махає крилами, тим більше в неї буде травм через це. Також вона має щонайменше перебувати в руках. Для цього ящики потрібно ставити ближче. Такі вади на тушці, як-от зелена грудка (часто внаслідок травмування птиці за проріджування стада), крововилив тощо свідчить про те, що вилов був стресовим для птиці.

Коли птицю завантажено до кліток чи ящиків, з ними має здійснюватися мінімум маніпуляцій. Чим швидше птицю завантажать у транспорт, тим краще. Оптимально зробити це за 20-30 хвилин.

Раніше ми писали, як підготувати пташник до вилову птиці.