Техніка

Як захистити оператора обприскувача від впливу отруйних речовин

Працюючи на обприскувачах оператори ризикують власним здоров’ям через недостатній рівень захисту кабін. Утім, систему фільтрації повітря в кабіні можна покращити.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Зазвичай нормами передбачено видалення 99% пилу, проте той 1%, що потрапляє всередину кабіни, з часом може призвести до негативних наслідків. Тому, щоб зменшити потенційну небезпеку від залишків отруйних речовин, варто замовити фільтри з очищенням 99,95%.

Однак перед установленням системи додаткової фільтрації треба додатково перевірити якість ущільнення кабіни. Без цього система надлишкового тиску не працюватиме, або постійно сигналізуватиме про відсутність герметичності.

«Надлишковий тиск гарантує, що отруйні речовини не потраплять усередину кабіни через технологічні отвори для кабелів і важелів, а також через щілини в ізоляції. Виробники додаткових систем фільтрації наполягають, що надлишковий тиск мас сягати щонайменше 100 Па. Наприклад, система Freshfilter збільшує продуктивність повітряного вентилятора, коли стається незначна розгерметизація і різниця тиску не відповідає заданим параметрам. Якщо ж відкрити вікно або двері, пролунає сигнал тривоги», – зазначають у статті.

Систему обладнали двома пиловими фільтрами (для очищення від звичайного та дрібнодисперсного пилу), а також масивним активним вугільним фільтром для видалення туманів і паpів. Спеціалісти підрахували, що для ефективного очищення потрібна велика маса активного вуглецю (вага фільтра становить 10 кг), щоб дати достатню площу адсорбційної поверхні для повного видалення парів.

Нагадаємо, тиск у шинах обприскувача впливає на його ходові якості та витрати пального. Раніше повідомлялося, господарство на Вінниччині встановлює автопілоти на трактор та діджиталізує виробництво.