Техніка

В «Агрейн» випробовують інноваційний агрегат Plurіbus за технологією Strip-till

В «Агрейн» випробовують інноваційний агрегат Plurіbus за технологією Strip-till

Сучасні технології та інноваційна техніка стали частиною щоденних процесів у діяльності «Агрейн». У компанії поступово прийшли до розуміння, що без впровадження елементів точного землеробства під час проведення польових робіт уже не обійтись.

Про це AgroTimes повідомили фахівці компанії.  

«Цей рік просто зобов’язує почати більш активно вкладати кошти в інновації. Ми прорахували, що обладнання для точного землеробства, яке коштує $30 тис. окупиться на наших об’ємах за 0,5-0,7 сезону. Адже без точних технологій можна, наприклад, щороку втрачати посівний матеріал на пересівах, ЗЗР на додатковому обприскуванні та й загалом врожайність», – пояснив головний інженер агрогрупи Михайло Шкатула.

Так, цьогоріч у Чернігівському підрозділі агрогрупи провели випробування інноваційного ґрунтообробного агрегату Pluribus зі додатково встановленою системою дозування мінеральних добрив Monta за технологією Strip-till. Його особливість полягає в здатності за один прохід розпушувати ґрунт як дисковий культиватор, нарізати смугу 20 см на глибину 15-18 см і одночасно вносити добрива. Секція оснащена автоматичним гідропритиском та датчиком контролю глибини, завдяки чому завжди дотримується стала глибина обробітку.

«Агрегат Plurіbus працює на високій швидкості – 15-20 км/год, що є вагомою конкурентною перевагою, адже, чим вища швидкість, тим краще турбодиски кришать і перемішують ґрунт. Продуктивність – 300-350 га на добу. Для того, щоб агрегат був високопродуктивним, звичайно, його треба використовувати з JPS-навігатором на тракторі. Бо якщо восени ми нарізали смуги, а навесні хочемо по них сіяти – тут потрібна точність. А оптичні маркери не завжди чітко можна побачити на полі», – ділиться враженнями від роботи агрегату головний інженер агрогрупи.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що «Агрейн» здійснив культивацію ділянок з кукурудзою і соняшником.