Техніка

В «Агрейн» поділилися ефективною технологією захисту соняшнику

У сільгосппідприємстві «Агрікор Холдинг», що входить до чернігівського кластеру агрогрупи «Агрейн», розпочали другу фазу захисту посівів соняшнику.

Про це AgroTimes розповідають у прес-службі агрогрупи.

У виборі оптимальної гербіцидної схеми захисту посівів соняшнику від бур’янів головним чинником є вивчення історії поля, що характеризує видовий склад бур’янів і ступінь забур’яненості. Відповідно до цього визначають доцільність застосування ґрунтових чи страхових гербіцидів або їх поєднання.

«На чистих від бур’янів полях достатньо внесення ґрунтових гербіцидів, – наголошує головний агроном агрогрупи Славко Станішич. – На полях, де є бур’яни, що важко контролювати ґрунтовими гербіцидами, потрібно застосовувати страхові гербіциди. У випадку сильної забур’яненості полів, комбінується використання ґрунтових і страхових гербіцидів».

Обприскування соняшнику в господарстві проводять за схемою: Архітект – 1,0 л/га, Турбо – 0,5 кг/га, Спідфол Бор – 0,5-1,0 кг/га, Наповал – 0,15 л/га, Нокаут Екстра – 0,1 л/га, Аканто плюс – 1,0 л/га.

«Робочий тиск у системі обприскувача регулюємо у межах 0,2-0,3Мпа (2-3 кг/см²), встановлюємо робочу швидкість руху агрегата (зазвичай 13-15 км/год) з урахуванням рельєфу місцевості та бажаної якості обробки ґрунту. Після цього визначаємо норму витрати розчину (як правило, 200 л/га) через один розпилювач. Перевіряємо правильність попереднього налаштування обприскувача безпосередньо в полі, на якому проводитимемо захисні заходи. Якщо фактична витрата робочого розчину відрізняється від заданої норми більш, ніж на 10%, коригуємо її шляхом регулювання тиску в напірній магістралі обприскувача», – додає Славко Станішич.

Раніше ми повідомляли, як приготування робочого розчину впливає на роботу обприскувача.