Техніка

Як приготування робочого розчину впливає на роботу обприскувача, - фахівець

Приготування робочого розчину – дуже відповідальний етап на шляху до успішного обприскування. Тому необхідно заздалегідь провести перевірку препаратів на сумісність.

За твердженням головного інженера агрогрупи «Агрейн» Михайла Шкатули, поширеною помилкою є використання для приготування робочих сумішей води, без врахування її якісних показників. Невідповідна кислотність і жорсткість може призвести до зниження ефективності препаратів, а також утворення «пластівців» і осадів, що призводить до забивання форсунок. Запобігти цьому допоможе проста перевірка – змішування в невеликій ємності запланованих для обприскування речовин. Якщо осаду чи помутніння немає – можна діяти далі.

Робочий розчин слід готувати безпосередньо перед застосуванням у призначених і попередньо підготовлених для цього місткостях. Вода має бути чистою, без мулу та домішок, оптимальна температура +20…+25 °С. Утім, реакція в баковій суміші в кожному випадку може бути непередбачуваною. Якість робочого розчину може залежати навіть від зміни погоди – дощу чи зміни температури повітря та від фірми виробника препарату.

Не менш важлива й правильна почерговість змішування речовин для бакової суміші. Препарати додають у бак за ввімкнутої мішалки. Після додавання останнього компонента, не зупиняючи мішалку, бак обприскувача доливають до повного об’єму водою.

«Приготування бакової суміші – це не механічне змішування довільно підібраних компонентів, для виконання цієї роботи треба мати знання з органічної хімії й агрономії, – додає Михайло Шкатула. – Необдумані дії у найкращому разі призведуть до утворення неефективної суміші, а в гіршому – завдадуть шкоди культурам й обприскувачам, призведуть до необґрунтованих витрат і шкоди довкіллю».

Нагадаємо, точні логістичні розрахунки дозволяють ефективніше використовувати обприскувачі.