Техніка

Український культиватор «Вакула» створює рельєф для збереження вологи

Український культиватор «Вакула» створює рельєф для збереження вологи

Культиватор КПН-8,2 «Вакула» виробництва «Галещина Машзавод» є досить популярним серед вітчизняних фермерів. Агрегат із робочою шириною від 3 до 8,2 м призначено для передпосівного обробітку ґрунту у всіх ґрунтово-кліматичних зонах, за винятком районів із кам’янистими ґрунтами.

Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.

Культиватор провадить обробіток ґрунту на глибину від 5 до 15 см. Як робочий орган використовується звичайна стрілчаста лапа завширшки 270 мм. Проте її встановлено на жорстко закріпленій стійці, що дає змогу якісно проводити обробіток ґрунту на задану глибину, робочі органи не виглиблюються за потрапляння на твердіший ґрунт.

Культиватор випускають у трьох модифікаціях для всіх тягових класів тракторів. Шляхом демонтажу двох піврам культиватора КПН-8,2 можна отримати культиватор КПН-5,6, а за демонтажу двох крайніх секцій із культиватора КПН-5,6 можна отримати культиватор КПН-3.

Секції і піврами з’єднано з центральною рамою шарнірно, що дозволяє під час транспортування складати секції і пів рами, зменшуючи ширину культиватора. Шарнірно прикріплена до рами колісна підвіска з двома колесами на пневматичних шинах опускається і підіймається за допомогою гідросистеми, тому в робочому положенні культиватор не лишає після себе колії.

Під час роботи культиватор спирається на передні опорні й задні прикочувальні котки. Положення кожного з них регулюється за допомогою гвинтів, також ними виставляється глибина обробітку.

Лапи культиватора, закріплені у три ряди на центральній рамі, піврамах і секціях, підривають і розрізають нижній шар ґрунту. Їх розміщено так, щоб дотримувався принцип перекривання сліду, а збільшена відстань між стійками, порівнюючи із сучасними культиваторами, не дає закорковуватися робочим органам корінням бур’янів. Планчатий коток, що йде після секції стрілчастих лап, добре розбиває грудки й створює на поверхні поля рельєф, що сприяє збереженню вологи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося як підвищити вміст білка в зерні бобових культур.